Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod » Dezinfekce rukou a kůže » STELLISEPT med 500ml


        

STELLISEPT med 500ml

Antimikrobiální emulze na mytí rukou i celého těla včetně vlasů.

skladem

 

Číslo produktu: 029038
Výrobce: Bode
naše cena bez DPH: 192,6 Kč
naše cena s DPH (21 %):
233,0 Kč

Vlastnosti přípravku

Stellisept® med je přípravek určený k antiseptickému mytí pokožky a vlasů se širokým spektrem antimikrobiálního účinku a komplexními vlastnostmi. Přípravek je vhodný pro eradikaci MRSA v souladu s doporučeními Institutu Roberta Kocha. Účinnost Stelliseptu med byla testována podle evropských standardů. Splňuje požadavky EN 1499 a EN 13727 a je účinný proti epidemickým kmenům MRSA a klinickým izolátům MRSA.

Díky bezalkoholovému složení a zvoleným přísadám snáší pokožka mycí emulzi výrazně lépe než jiné konvenční dekontaminační přípravky.

  • komplexní účinnost proti epidemickým kmenům MRSA a klinickým izolátům MRSA
  • baktericidní účinek
  • příznivá hodnota pH cca 5,5
  • pečující přísady
  • bez barviv
  • velmi dobrá snášenlivost s pokožkou i vlasy a dobrá tolerance sliznice

Složení

Aqua, PEG-40 hydrogenated castor oil, PEG-150 distearate, glycerin, panthenol, allantoin, PEG-7 glyceryl cocoate, didecyldimonium chlorides, podium citrate, perfume (fragrance).

Mikrobiologická účinnost

Stellisept® med, Stellisept® med foam je baktericidní (včetně MRSA, ORSA).

Oblasti použití

Stellisept® med a Stellisept® med foam jsou určeny k použití v následujících oblastech:

antiseptické mytí celého těla v případě MRSA/ORSA
Oba přípravky - Stellisept® med a Stellisept® med foam - jsou prokazatelně účinné proti MRSA a jsou výborně snášeny pokožkou. Účinnost Stelliseptu med proti epidemickým kmenům MRSA a vybraným klinickým izolátům byla prokázána v testech prováděných podle metod EN 13727: během 30 sekund dosáhl Stellisept® med (50%) redukčního faktoru (RF) > 3 u všech testovaných kmenů.

předoperační mytí těla
Stellisept® med jemně čistí a obsahuje složky pečující o pokožku. Je proto ideální k předoperačnímu mytí těla nebo sprchování pacientů před chirurgickými zákroky.

hygienické mytí rukou
Stellisept® med je k pokožce šetrná a zcela účinná alternativa ke konvenčním dekontaminačním přípravkům v kuchyních a přípravnách jídel. Navíc tento přípravek splňuje požadavky EN 1499 a EN 13727 během 30 sekund.

pro pečovatelské služby a starší pacienty
Antiseptické a pěstící vlastnosti Stelliseptu med jej činí ideálním pro šetrné mytí pacientů se starší pokožkou, kteří jsou upoutáni k lůžku, nebo kteří trpí inkontinencí. Pro své zvláčňující schopnosti může také Stellisept® med pomáhat při prevenci dekubitů.

Návod k použití

Naneste Stellisept® med přímo na navlhčenou pokožku a mokré vlasy nebo na navlhčenou žínku nebo houbu. Důkladně očistěte všechny části těla a opláchněte čistou vodou nejdříve po 30 sekundách. Zajistěte, aby kožní záhyby, podpaždí a mezery mezi prsty na rukách i nohách byly přípravkem dostatečně namočeny.